DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 12.11.2021 21:22:24 

pražský krysařík chs  Č E K A N K A

Moje první setkání s australským ovčákem bylo na výstavě v Hradci Králové cca pře 11ti lety. V doprovodu paní Podzemské se tam vznešeně neslo překrásné stvoření v barbě blue merle a mně se zastavilo srdce. Byla to láska na první pohled a zrodil se obrovský sen takového krásného psa vlastnit. A právě těch 11 let touhy se díky laskavosti a lásce mého manžela přeměnilo ve skutečnost.
Barbra Streisand Tender Flash  se narodila v Sušně u Kropáčovy Vrutice 9.6.2012 u chovatelky Kačenky Dědičovév ch Tender Flash. U nás byla dlouho očekávaná, těšili jsme se na okamžik jejího zrození a hlavně na den, kdy ji už budeme mít doma. To se stalo 20.8. S laskavým dovolením Kačenky Vám mohu představit maminku a tatínka naší krásné Barbry, po domácky Barušky.
 
                                                   
   
                                Já nevinná                                                                                                 mazlíček
  
                                    unavená životem                                                                     s kámoškou a chůvou Crejzi Bryvilár
 
 
matka: MultiCH Be Sunny Flash Bohemia Acro                     otec: MultiCH Prosto Chudo Koral Fallcat
/otec import Itálie, matka import Francie/                               
 
                                    
3x VN1, kvalifikace na Cruft 2008, res.BIS mladá fena, res.
BIS.dospělá fena                                                                                                 CH ČR, CH SR, CH POLSKA, BEST OF BREEF 200á,                                                                                                                                      několokrát CACIB, res.CACIB, Nejlepší pes
JCH ČR, SR, 4x CWC, KV, 4x CAC SR, NV, 5x CACIB, 2x BOB, BIG,                    vždy oceněn jen známkou výborný
2x nejl. dospělá fena dle bodování klubu, český a slov. šampion,                             DKK 0/0, HD A, DNA profil
šampion PL, Interšampion                                                                     
 
DKK 0/0, DLK 0/0,/HDA, ED 0/0/, PRA/CEA neg.
Zkoušky: ZOB,ZPV1, BH, ZM, FPr1, IP                                                         
                         
     ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Barunka je kouzelné stvoření, které nás od svého příchodu k nám fascinuje svojí chytrostí, roztomilostí. Dokonale si nás všechny omotala kolem své pacinky. Jak řekl Adam: "Ji nejde nemít rád." Má úchvatnou povahu, ničeho se nebojí, je strašně učenlivá. Stačí jí vše dvakrát ukázat a už umí, už si pamatuje. Prostě je skvělá.
Francinek ji k smrti nenávidí, strašně na ni žárlí, uklízí před ní všechny hračky a já mu musím neustále dokazovat, že on je ten můj jediný, milovaný a Barušku že vůbec nemám ráda. Neustále střeží, abych ji náhodou neřekla MILÁČKU, protože to oslovení podle něho patří jenom jemu a ne žádné chlupaté přivandrovalkyni a nebo, nedej bože, páníčkovi.
Barunka má překrásné a skvělé rodiče a já doufám, že aspoň z části půjde v jejích šlépějích. Máme také obrovské štěstí na chovatelku Kačenku Dědičovou. Její štěňátka jsou vždy skvěle socializovaná a báječná. A moc nám s výchovou Barunky pomáhá. Dojemné bylo, když jsme téměř po 3 měsících jeli k Dědičovým na návštěvu a Barunka Kačenku i její maminku poznala a měla obrovskou radost.
                                                                                                                  
Barunka roste v krásnou slečnu, velmi podobnou svému tatínkovi. Za chvíli jí bude rok, máme před sebou první výstavu, chodíme na cvičák. Barunka se učí velmi rychle a velmi ráda. Už ve svém mladistvém věku je to Dáma, kterou nevyvede jen tak něco z rovnováhy. Je prostě na úrovni. Stále nás dostává svojí inteligencí a povahou. Je to naše sluníčko a miláček. Všechny si nás obtočila kolem své pacinky.
    
z nového pelíšku měla velkou radost.                  takhle sváděla kluky, když se hárala.
 
 20.7.2013 První výstava Barušky v Mladé Boleslavi nedopadla právě dobře, dostala známku velmi dobrý. Musím však přiznat, že jsem to zapříčinila já. Podcenila jsem předvedení a takto to dopadlo. Rozhodli jsme se, že s výstavami končíme, protože Barušku nebaví, uchovňovat ji nebudeme a tak o nic nejde. Plní nám roli úžasného rodinného přítele a co víc si přát.
 
 
Baruška nás svojí úžasnou povahou a vysokou inteigencí neustále překvapuje a nadchává. Čekáme, kdy na nás promluví. Je to úžasná chůva a kvočna všech našich zvířat. Nejen krysaříků, ale i morčat a želvy Žofinky. Morčata spolehlivě kontroluje. Pokud je dám ven na pastvu a povede se jim utéct, sedí u nich tak dlouho, dokud nepřijdu a neuklidím je. Ví, že krysaříci by je roztrhali a tak je k nim nepustí ani na krok. Zrovna tak pečlivě stráží želvu Žofinku, nepustí k ní krysaříky ma metr. A pokud se Žofinka zaběhne na zahradě, spolehlivě ji najde. Miluje jídlo, není vybíravá, sní cokoliv. Když ji něco podáme,ani nečuchne a už otvírá papulku. Miluje papriky, rajčata, jahody, zelí, suchý chleba, prostě všechno. Podávám důkaz:
   
tyto fotky jsem poslala Kačence Dědičové se slovy: Vážená paní chovatelko, chtěli jsme od Vás zakoupit kvaltní štěně AUO a vy jste nám prodali kozu!
 
 
2014 - v únoru nás opustila naše milovaná Crazy. My jsme zatoužili právě kvůli úžasné Baruščine povaze ještě po jedné australce, samozřejmě dcerušce Barušky. Měla jsem to úžasné štěstí, že jsem se přes morčátka seznámila s paní Evou Hájkovou, chovatelkou a posuzovatelkou AUO. Právě ona mě zasvětila do chovu, doporučila mi udělat genetická vyšetření a předala své dobře míněné rady.
     Znamenalo to tedy absolovovat s Baruškou ještě dvě výstavy (ach jo) a bonitaci, domluvit vyšetření očí u dr.Beránka v Pardubicích a rtg kyčlí, loktů a páteře u dr.Ekra v Hradci Králové. Z toho jsem strach něměla, protože absolovovat cokoliv s Baruškou je bez problémů a radost. Ona je prostě tak úžasná.Kačenka Dědičová si mě vzala do parády a naučila předvádět Barušku na výstavách. Moc jsem se snažila a s Baruškou poctivě trénovala, abych ji opět nezkazila posudek a úspěchy se dostavily.
 
 
27.9.2014 Moravskoslezká národní výstava v Brně - posuzoval pan Řehánek.
Baruška v konkurenci 5ti fen získala V2 res.CAC. Měla jsem slzičky radosti v očích. Lásečka naše milovaná krásná.
 
za fotečku děkuji Martině z chs Falcatt
 
4.10. 2014 Klubová výstava KCHMPP - posuzovala paní Eva Hájková.
Baruška v konkurenci 8 fen získala V3 a překrásný posudek. Dmula jsem se pýchou.
 
7.10 2014 jsme absolovovali oční vyšetření u dr.Beránka v Pardubicích. Baruška získala obdiv pana doktora za ukázněné chování. Nechala si vkládat čočky do očí a vzorně držela. Úžasný výsledek - Baruška je DOV prostá.
a rtg vyšetření loktů, páteře a kyčlí u dr. Ekra v Hradci Králové. Vyšetření proběhlo pod narkózou s úžasným výsledkem:
spolyóza (páteř) - negativní
lokty   - negativní
kyčle   - A/B
 
 
11.10.2014 - zlatý hřeb našich povinností - BONITACE. Tu s Baruškou absolovoval její milovaný páníček. Baruška sklidila pochvalu za svůj krásný exteriér od rozhodčí paní Maruškové a úspěšně složila svoji dospělostní zkoušku. Páníček byl náležitě pyšný.  No a teď už jen krásného ženicha.
 je překrásná
 
   
opravdu překrásná. Za tyto fotečky moc děkujeme paní Evě Hájkové a její dceři Šárce.
 
 
2015 - 24.3.2015 nadešel onen velký den, kdy jedeme za ženichem. Vyvoleným krasavcem se stal Carson Medvědí tlapa majitelky ing. Jany Prokešové z chs Capito. Carson alias Mek je nádherný pes, výstavně velmi velmi úspěšný, ale hlavně v povaze naprosto skvělý, báječný miláček. Má stejně úžasnou povahu jako naše Baruška. Krytí proběhlo perfektně a teď budeme čekat, zda se zadaří a naše vytoužená štěňátka a hlavně naše holčička Aeimee se narodí.
 
pan Úžasný
 
 
pan Překrásný
 
27.5.2015 se Barušce a Mekáčkovi na rodila 3 kouzelná miminka - naše vytoužená Aeimee, Arya a Artuš. Holčičky jsou black tri a Artušek je blue merle. Opět se potvrdilo, jak je Baruška jedinečná. Prosila jsem ji, aby měla rozum a štěňátek nám dala malinko, jen tak pro potěšení a nezklamala. Porodila 3 krásňoučká voňavoučká miminečka.
za tuto krásu moc děkuji Šárce Hájkové
 
   
  Artuš se sestřičkami                                                            Aeimee                                                                        Arya
 
Bohužel si nemůžeme nechat všechna 3 miminka, i když bych si to moooooc přála. Artuše a Aryu nabízíme k prodeji. I když zajisté mají předpoklad výstavních úspěchů, nejdůležitější pro nás bude, aby tato božská stvoření našla milující rodiny, kde budou přinášet svým páníčkům takovou radost, lásku a nadšení z tohoto plemene jako naše Baruška nám.