DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 12.11.2021 21:22:24 

pražský krysařík chs  Č E K A N K A

O nás 

Historie chovatelské stanice Čekanka sahá do roku 1985. Tehdy naše dvouletá malá kníračka pepř a sůl Erna z Podkozákovska začla dosahovat vysokých výstavních ocenění a chystala se v budoucnu na mateřské povinnosti. Tato fenečka nám přinášela radost 13,5 roku a pak se pro onemocnění srdíčka musela odebrat do psího nebe. Z jejího prvního vrhu jsme si nechali Azinku Čekanka, malého střapečka, fenku, která nebyla exteriérově nic moc, ale jako vynikající máma byla ochotna adoptovat i koťátka. Svoji maminku přežila o jeden rok. Naším životem nás láskyplně provázel po 12 let dobrman bez PP Orinek, svojí skvělou povahou a láskou k lidem a všemu živému překvapoval široké okolí. V prosinci roku 2003 během spánku odešel za našimi kníračkami. Všichni tři zůstávají živi v našich vzpomínkách.
   V březnu roku 1996 nadešel ten velký okamžik, kdy do naší rodiny byla vnesena první krysařička Bazalka z Jeřic, alias Bejbi. Poprvé jsme se seznámili, když jí byly tři dny. Okamžitě vzplála láska na první pohled. Díky Bejbince nás krysaříci uchvátili do své moci. Proto za rok po ní byl opět vnesen do naší rodiny Emýlek z Jeřic, pejsáček, který získal spoustu výstavních ocenění. Z manželského svazku Bejbinky a Dastíka Dantana z druhého vrhu zůstala doma Baruška, další rok ji následovala dcera Bejbinky a Emyška Ernička, o dva roky později dcera Erničky Gábinka. 
     V roce 2000 se neplánovaně "vetřel" do naší rodiny Atýsek Dar minulosti, "životní" pes, který dosáhl obrovských výstavních úspěchů a v r. 2002 a 2003 se stal výstavně nejúspěšnějším pražským krysaříkem na světě. Roku 2003 zůstaly doma dvě holčičky , Jasněnka a vytoužená Julie ze spojení Baruška Čekanka a Yuki z Vyšehradského podhradí. Vytoužená Julie proto, že jsme si strašně z tohoto spojení přáli fenečku a já již při plození štěňátek jsem úpěnlivě prosila Yukiho o Julinku. Byla jsem vyslyšena a Julinka se narodila jako první štěňátko. Ani tyto holčičky však nebyly posledními přírůstky do naší smečky. Další členy uvidíte v přehledech feneček a pejsků.

 Krysaříci nás uchvátili na celý život, jsou jako droga, kdo jim jednou podlehne, nemá  šanci  se dostat z jejich moci, i kdyby 100x chtěl.

About us

We are a kennel whit the name Cekanka.

Our kenel is a family and the dogs live whit us.

We started our breeding on Prazsky Krysarik in 1997 and have had some litters under the years.

Our breeding males have had very luck in shows and our puppies have had good luck in shows also whit there new owners.

When we sell a puppy we hope to have good contact before and after the takeof off the puppy.

In any queestions or interest of our dogs, send us an email.

Best Regards/ Mr and Mrs Hruskovi

 
 
 
  
 
 20.03.2011 -